Son Haberler

Yasaklı Sitelere Giriş – Kesin Çözüm

Yıllardır arama motorlarında en çok aratılan kelime ya da kelime gruplarından birisi ” yasaklı sitelere giriş “tir. Sürekli yasaklanan, girişi engellenen veya kapatılan sitelerin varlığından yakınıyoruz. Kimi zaman dizi izlemek için, kimi zaman oyun oynamak için, kimi zaman ise araştırma yapmak için birçok siteye girip çıkıyoruz. Düzenli takip ettiğimiz ya da aradığımızı bulmak için girdiğimiz sitelere artık erişemediğimizde ise oldukça canımız sıkılıyor. Alternatifler arıyoruz. Kimi zaman bir alternatif ile karşılaşamıyoruz. Peki yasaklı sitelere giriş için ne yapmalı?

Yasaklı Sitelere Giriş!

Yasaklı sitelere giriş için birçok yöntem öğrendik, uyguladık. Bunlardan en popüleri DNS değiştirerek istediğimiz siteye giriş yapmaktı. Ancak yeni çıkan yasa ile artık bu da mümkün olamayacak. Yeni yasaya göre :

 • DNS değiştirerek istediğimiz sitelere giriş yapamayacağız. Yani ezberlediğimiz onca DNS’i hafızadan silme vakti geldi.
 • Yasaklamanın tüm siteye değil belirli URL’ye geleceği belirtilmiş. Site geneli için güzel bir şey fakat aradığımız şey yasaklanan URL’de ise yine bizim için sıkıntı.
 • Girdiği sitelerin kayıt altına alınmasını istemeyenler için de kötü bir haber var. Girdiğiniz tüm siteler 2 yıl boyunda kayıt altında kalacak.
 • Gelen yasa ile ilgili tüm detaylı bilgiye belirtilen linkten ulaşabilirsiniz : Yeni internet yasası

Yavaş yavaş yasaklanan internet siteleri, ardından servis sağlayıcıların kullanıcılara sunduğu filtreleme seçeneği ve sonunda gelen yeni internet yasası ile insanlık için bir özgürlük denilen internet ortamına kalın bir duvar çekilmeye başlandı. Bu duvarı aşabilmek için bize gereken çözümü ise VPN programları sunuyor.

VPN Nedir?

VPN, virtual private network yani sanal özel ağın kısaltmasıdır. VPN, internet üzerinden başka bir ağa bağlanma sağlayan bağlantı çeşididir. Yasaklı sitelere giriş, VPN sayesinde sahip olduğumuz IP adreslerini değiştirerek mümkün olabiliyor. Peki neden IP adres değişikliğine ihtiyaç var? Ülkemizde yasaklanan bir siteye başka bir ülkedeki kullanıcı erişim sağlayabiliyor. Bu da oradaki kullanıcıya bu sitenin yasaklı olmamasından kaynaklanıyor. VPN programları sayesinde IP adresimizi değiştirerek biz de başka bir ülkedeymiş gibi yasaklı sitelere giriş yapabiliyoruz. ” VPN nedir ” adlı yazımızda VPN’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde anlattık.

Peki bu uygulamalar ücretli mi?

Evet! Her uygulamanın, servisin bir ücreti olduğu gibi bu uygulama da ücretlidir. Yasaklı sitelere giriş için ücretsiz programlar da mevcut elbette fakat neredeyse her ücretsiz uygulamada olduğu gibi kullanacağınız ücretsiz VPN programında da tonlarca reklama, defalarca sayfadan sayfaya geçişe ve hatta zararlı yazılımların bilgisayarınıza erişim sağlamasına maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle bu ücretli uygulamalar tamamen güvenlidir ve sizleri gereksiz reklamlarla uğraşmaktan koruyacaktır. Nasıl internete erişim için bir ücret veriyorsak ve bu erişimi hızlandırıp, internet kullanım kalitemizi arttırmak için ekstra ücreti kabul ediyorsak, VPN programına verilen ücreti de aynı şekilde internet kullanım kalitemizi arttırmak üzere verilmiş bir ücret olarak görmeliyiz.

Hidemyass VPN Programı :

Yukarıdaki görselde de görüleceği üzere Hidemyass ücretlendirmesi :

 • 1 Aylık $11.52
 • 6 Aylık $49.99 (Aylık $8.33)
 • 12 Aylık $78.66 (Aylık $6.55) şeklindedir. Yani aylık ortalama 19TL civarında bir ücrete karşılık geliyor.

Hidemyass’in faydaları :

 1. Çevrimiçi güvenliğinizi arttırır. İnternet trafiğiniz şifrelenir ve özellikle çok güvenli olmayan halka açık internet bağlantısını kullandığınız yerlerde hackerların internet trafiğinizi yakalaması engellenmiş olur.
 2. Anonim internet kimliği sağlar. Hidemyass VPN servisine bağlandığınızda, çevrimiçi kimliğiniz Hidemyass anonim IP’lerden biri arkasına gizlenecektir.
 3. Hükümet düzeyinde güvenlik. Kullanılan şifreleme standartları dünya çapında hükümetler tarafından güvenilen standartlardadır.
 4. Sansür atlama. Engellenmiş internet siteleri, engellenen portlar ve trafik şekillendirmeleri gibi internet limitleri artık sizi ilgilendirmeyecek. ( Yasaklı Sitelere Giriş )
 5. Tüm uygulamalarla çalışır. VPN, proxy siteleri gibi değildir. Otomatik olarak bilgisayarınızdaki tüm internet bağlantısını tünelleyerek bütün uygulamalırınızda aktif hale gelir. Her seferinde bir yerlere girmenize ya da bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Proxy sitelerindeki en büyük problem yine sınırsız sayıdaki reklamlardır.
 6. Sanal olarak başka bir ülkede bulunmak. Çevrimiçi kimliğinizi değiştirerek, o anda başka bir ülkedeymişsiniz gibi görünürsünüz. Başka ülkede olduğunuz için de mevcut ülkenizde yasaklanmış siteye rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.
 7. Kullanım kolaylığı. Hidemyass VPN programını kullanmak oldukça basittir. Herhangi bir programlama ya da teknik bilgi gerektirmemektedir. Sadece programı indirip, kullanıcı adınızı ve parolanızı girdikten sonra bağlantıyı kurup, konumunuzu değiştireceksiniz.

 Hidemyass Farkı :

 1. Hızlı internet bağlantısı sağlanması için geniş bir coğrafi kapsama alanında, 64 ülkede 134 farklı konumda bulunan sunucularla sahiptir.
 2. Ödemeyi yaptıktan sonra 569 farklı sunucu hizmetinize girer. Karmaşık planlar ve limitler bulunmamaktadır.
 3. Yaklaşık 70,000 adet IP adresi arkasına saklanabileceksiniz.
 4. Anonimliğin artması için her bağlantı yapışınızda farklı bir IP adresine sahip olursunuz.
 5. OpenVPN, L2TP ve PPTP gibi birçok protokolü kullanabilirsiniz.
 6. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi çok kolay şekilde yapabilirsiniz.
 7. Bant genişliği sınırlaması yoktur.
 8. Düzenli olarak sunucu eklenmektedir.
 9. Servis ekibi oldukça hızlı ve duyarlıdır.
 10. Ve en güzeli eğer yazılımdan memnun kalmazsanız 30 gün içinde paranızı geri isteyebiliyorsunuz.

Önemli Hatırlatma !!!

Program hakkında detaylı bilgilendirme yaptım. Uyarıda bulunmayı da unutmamak gerekli diye düşünüyorum. VPN programları sayesinde yasaklı sitelere giriş yapıp, kimliğinizi gizleyebiliyor olmanız sizi yanlış yerlere yönlendirmesin. Bu programlar performans artışı ve korunmanın yanında yasaklara karşı bir çözüm olarak görülüp, faydalı şeyler yapabilmemiz ya da dizi izlemek, program araştırması gibi eğitici ya da eğlendirici şeyleri tekrar yapabilmemiz kısaca yasaklı sitelere giriş için üretilmiştir. Yapacağınız yasa dışı herhangi bir davranış sonunda bilgilerinizin gerekli yerlerle paylaşılabileceğini de unutmayın. Yani nasıl olsa izlenemiyorum, kimliğim korunuyor deyip suç işlemeye kalkmayın. Benden söylemesi.

Daha önce VPN programları kullandıysanız tecrübelerinizi lütfen bizimle paylaşın. Unutmayın bilgi paylaşıldıkça çoğalır.