İnternet nedir 1

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Bu cümle literatürde geçen kısımdır. Peki biz interneti ne olarak görüyoruz? İnterneti çoğumuz Facebook , Google ve haber sitelerinden ibaret olarak görüyoruz. Bilgisayarımızı açtığımızda ilk işimiz Facebook‘daki arkadaşlarımızın paylaşımlarına bakıyoruz , bildirimlerimizi , mesajlarımızı kontrol ediyoruz daha sonra haber sitelerinden ki bu siteler genelde hürriyet ve milliyet oluyor ve aradığımız , merak ettiğimiz bir konu olduğunda da Google‘dan aratıp adını bile hatırlamadığımız sitelerden istediğimizi alıp browserı kapatıyoruz.

Peki internet bu kadar basit mi? Tabi ki hayır. Mühendisler olarak tabi ki en büyük yardımcımız Google , onun yanında başvurduğumuz daha doğrusu başvurmamız gereken bazı siteler mevcut. Bunlardan en popüleri stackoverflow. Stackoverflow , bir soru-cevap sitesi ve oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Aklınıza takılan tüm sorulara buradan cevap bulabilirsiniz. Bir diğer site sanıyorum en sade ve hepimizin bildiği w3schools. Web programlama için oldukça geniş bir kaynak. Web programlama için bir diğer kaynak ise nettuts+. Eğer ben kodlayarak öğrenmek istiyorum derseniz de kesinlikle codeacademy ve codeschool‘a kayıt yaptırmalısınız.

Birkaç adet takipte olmanız gereken site adı paylaştık. Fakat tabi ki yine en iyi dostumuz Google‘a başvurmaya devam edeceğiz. Çünkü bıkmadan , usanmadan sorduğumuz tüm sorulara cevap verebilecek tek dostumuz o.

İnternet nedir serilerinde faydalı bulduğumuz linkleri paylaşacağız. Sizin de faydalı bulduğunuz linkler varsa bildirebilirsiniz.

 

KodBurada Müdüriyet.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*